

Oldalunkon minden adatátvitel titkosított kapcsolaton keresztül történik.
Jó felszereltségű refraktor egyszerűen irányítható rendszerrel. Rekesznyílás: 60 mm. Fókusztávolság: 700 mm
A Discovery Sky T50 teleszkóp olyan refraktor, amelyet kifejezetten kezdő csillagászok figyelmébe ajánlunk. Nincs szükség semmilyen különleges beállításra, mivel egyszerűen kezelhető és mindennel rendelkezik, amire a megfigyelések során esetleg szükség lehet. Tartozik hozzá egy könyv is, a címe: „Világűr. A nem üres üresség”. A teleszkóp remek eszköz a Hold és a földi objektumok megfigyelésére. A világűr közeli objektumait is láthatóvá teszi, de a finomabb részletek már nem lesznek kivehetők. A teleszkópot színes, a márka nevét is tartalmazó dobozba csomagoltuk, ezért remek ajándék válik belőle.
A teleszkóp már a dobozból való kiemeléskor képes megmutatni az erősségeit. A két, egymástól eltérő fókuszáló szemlencse és a Barlow-lencse teszi lehetővé, hogy a legmagasabb fokú gyakorlati nagyítással lehessen használni a berendezést. A diagonális tükör pedig a földi vizsgálódásokat teszi kényelmesebbé. A kívánt objektumokra történő pontos célzást optikai keresőtávcső segíti.
Az azimut állványon található forgatógombbal lehet a teleszkópot felfelé, lefelé balra vagy jobbra elforgatni. A háromlábú állvány alumíniumötvözetből készült. A lábai külön-külön állíthatók, így szinte bármilyen felületen stabil rögzítési felületet lehet kialakítani.
Az ismereterjesztő könyv, amelynek címe „Világűr. A nem üres üresség” kellemes és hasznos ráadás. Szemléletes nyelvezeten íródott, színes illusztrációkat tartalmaz és számos csillagászati objektumot ír le: a Napot, annak kísérő objektumait, meteorokat és üstökösöket, távoli csillagokat és számtalan más dolgot. A könyv segítségével megtanulhatja az alapvető csillagászati ismereteket és azt, miképpen tájékozódjon el az égbolton. A könyv a teleszkóp szerkezeti felépítését is elmagyarázza.
Típus: refraktor
Optikai bevonat: standard
Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm: 60
Fókusztávolság, mm: 700
Fókuszarány: f/11,6
A legmagasabb fokú gyakorlati nagyítás, x: 120
Felbontási küszöbérték, ívmásodperc: 2,33
Határmagnitúdó: 11,4
A készletben található szemlencsék: 4 mm (175x), 12,5 mm (56x), 20 mm (35x)
1,5x felfelé álló szemlencse
A csomag tartalmaz Barlow-lencséket: 3x
További kiegészítők: a készlet tartalmaz egy diagonális tükröt
Állvány: azimut
Háromlábú állvány: alumínium
Tartozéktartó tálca: +
Háromlábú állvány magassága (állítható), mm: 750—1250
A teleszkóp vezérlése: kézi
A szemlencsetubus átmérője, hüvelyk: 0,96
Keresőtávcső: optikai, 5x24
Fókuszállító: fogasléces
Felhasználói szint: kezdőknek
Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje: rendkívül könnyű
Optikai elemek anyaga: optikai üveg
Optikai tubus anyaga: alumínium
Megfigyelt objekt umok: földi objektumok, a Naprendszer bolygói
Bőséges tartozékkészlet: +
Még nincsenek vélemények.